SZLIF i KRYSTALIZACJA

KRYSTALIZACJA MARMURU

jest zdecydowanie lepszą metodą zabezpieczania posadzki marmurowej niż woskowanie czy teflonowanie, gdyż nie tworzy na powierzchni żadnej powłoki, lecz poprzez reakcję termochemiczną łączy się bezpośrednio z marmurem oraz jest nieporównanie trwalsza, nie wchłania wody i jest antypoślizgowa.
W pierwszym etapie posadzka jest szlifowana padami diamentowymi w celu zlikwidowania wszelkiego rodzaju zarysowań i przetarć powstałych podczas codziennej eksploatacji. Następnie posadzkę poleruje się odpowiednim preparatem, w celu wygładzenia powierzchni  i uzyskania lepszego połysku po krystalizacji.
Po wykonaniu powyższych czynności posadzkę należy przemyć płynem odtłuszczającym.
Faza końcowa to krystalizacja polegająca na naniesieniu i wcieraniu kilku warstw krystalizatora, do momentu uzyskania głębokiego i trwałego połysku.
Do wszystkich prac używamy tylko sprawdzonych preparatów renomowanych firm.
Po wykonaniu krystalizacji podłoga wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie wolno stosować płynów o odczynie kwaśnym, gdyż mogą spowodować chemiczne uszkodzenia krystalizacji.
Na życzenie Klienta jest możliwe wykonanie próby na wybranym fragmencie posadzki marmurowej.
Wszystkie prace wykonujemy profesjonalnie, dokładnie i czysto oraz w terminie dogodnym dla Klienta.
Zalecamy wykonanie krystalizacji nowo położonych posadzek marmurowych.

IMPREGNACJA POSADZEK GRANITOWYCH

Trwałość i twardość granitu jest dużo większa niż marmuru, dlatego zalecamy okresowe impregnowanie posadzki granitowej preparatami przeznaczonymi do tego typu kamienia naturalnego.
Przed impregnacją właściwą posadzkę należy dokładnie wyczyścić i odtłuścić. Następnie nanosimy kilkakrotnie impregnat w celu zabezpieczenia posadzki granitowej.
Nie impregnowany granit po czasie traci połysk, dlatego zalecamy wykonywanie impregnacji nowo położonych posadzek granitowych, w okresie późniejszym okresowego jej powtarzania, co daje gwarancję długoletniego  utrzymania posadzki bez utraty połysku.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług i porad
Osoba do kontaktu : Krzysztof  Woldan
tel. 602654190